вівторок, 1 листопада 2016 р.

Урок математики 2 клас. Периметр прямокутника

          Урок математики у 2 класі
Тема.   Периметр прямокутника
Мета.  Вчити учнів знаходити периметр многокутника;Удосконалювати обчислювальні      навички. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення;  уміння аналізувати; Формувати потребу розв’язувати завдання швидко і правильно; навички роботи в парі, групі, самостійно. Виховувати навчальну активність.
Обладнання: олівець , лінійка, підручник, дидактичний матеріал.
                                                     
                                               Хід уроку
І.Організація учнів до  уроку
ІІ . Перевірка домашнього завдання.
  1.Яким математичним виразом розв’язувалась задача? Чому?
 
 2. Усний рахунок 
 А) доповни до 10 ----- 6, 9, 3, 4, 7
Б) склад числа  -------------  11, 15
В) обчисли вирази 11-5; 23-3; 56+2 ;7+7; 34- 30; 6+40; 47-20.
Г) Завдання на карточках
1.  12-6=                2.    14-5=              3.   17-9=
     4+8=                          8+5=                     6+6=
     16-9=                       12-7=                     11-5=
     7+5=                         2+9=                      3+9=
     6+9=                         7+8=                      7+9=
      11-6=                     13-6=                      14-7=
IІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності  учнів
1.Предмети оточуючого світу мають таку властивість, як форма. Перед вами лежить множина геометричних фігур, розбийте   її на підмножини за формою.
- Які підмножини утворилися?
- Які предмети що нас оточують мають подібні форми?
2. Проблемне запитання
Уявіть , що ваш тато хоче поміняти плінтус на підлозі, що йому потрібно для цього зробити?
 Тому сьогодні ми познайомимося з новим ма-
тематичним поняттям — периметром фігури, будемо вчитися його обчислювати.

IV. Актуалізація опорних  знань і способів дії
 1. геометрична хвилинка. (Зображення фігур на с. 59 навчального зошита, поруч з вороною.)
Назвіть кожну фігуру. Яка ознака змінюється в ряду фігур? [Кількість сторін, вершин та кутів.] Продовжте ряд фігур. [Наступною фігурою має бути шестикутник...]

 2. Усне опитування.
Встановіть істинність або хибність висловлювань.
Всі чотирикутники є многокутниками.
Всі многокутники є чотирикутниками.
Будь-який трикутник є многокутником.
Будь-який многокутник є трикутником.
Круг — це многокутник.
Многокутник, який містить 6 вершин, 6 сторін, 6 кутів, є шестикутником.
Ламана може бути замкненою.
Ламана може бути не замкненою.
Замкнена ламана є межею многокутника.

 3.Актуалізація поняття многокутника та класифікації многокутників за кількістю сторін, вершин та кутів.
  У завданні № 1 учні мають самостійно розбити фігури на підмножини: трикутники, чотирикутники, шестикутники, круги.
Назви зображену множину.
Назви кожну підмножину.
За якою ознакою виділено підмножини?
Яку фігуру можна вилучити з множини, яка фігура не має цієї спільної ознаки?
Як назвати множину фігур, що залишилася? [Многокутники.]
V. Формування нових знань і способів дії
 Формування поняття про периметр многокутника.
 1. Фронтальне виконання завдання № 2.
Учні виконують вимірювання. Вчитель записує результати на дошці:
Трикутник ABC : AB = ... см BC = ... см AC = ... см
Вчитель пропонує обчислити суму довжин сторін трикутника:
AB + BC + AC = ... см + ... см + ... см = ... см
Чотирикутник KDMP: KD = ... см DM = ... см MP = ... см KP = ... см
Вчитель пропонує обчислити суму довжин сторін чотирикутника:
KD + DM + MP + KP = ... см + ... см + ... см + ... см = ... см
Повідомляємо, що суму довжин усіх сторін многокутника називають периметром
многокутника.
Отже, учні  ми  обчислили  периметр трикутника ACB та периметр чотири-кутника KDMP.
Що обмежує многокутник? [Замкнена ламана.]
Отже, периметр фігури — це довжина замкненої ламаної, що його обмежує!
 2. Фронтальне виконання завдання № 3 на дошці.
 5. первинне закріплення знань.
Завдання № 4 виконується з коментованим письмом.
VІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
 Формування вміння знаходити периметр многокутника.
 1. Усна фронтальна робота над завданням.
Миколка розв’язував таку задачу. Поясніть записи хлопчика.
Сторони трикутника 5 см, 4 см, 3 см. Знайдіть периметр чотирикутника.
І — 5 см
ІІ — 4 см               ?
ІІІ — 3 см
ІV—2см
Розв’язання
5 + 4 + 3+2= ... (см)
Відповідь: периметр трикутника ... см.
Перекажіть всю задачу. Назвіть її умову. Назвіть вимогу. Виділіть числові дані.
Що є шуканим? Що називається периметром?
відповісти на запитання задачі? Перевірте розв’язання задачі.
Чи правильно записано відповідь?

 2.Формування обчислювальних навичок віднімання на підставі взаємозв’язку додавання й віднімання чисел у межах 20 з переходом через розряд.
 3. Виконання завдання на дошці.
Знайдіть значення різниць із коментуванням.
14 – 6    13 – 5     14 – 9    11 – 7
13 – 8    11 – 3     17 – 9    15 – 8
3. Завдання № 6 виконується самостійно.
  4. Формування вміння визначати порядок виконання дій у виразах з дужками.
Фронтальне виконання завдання № 8.121
Після того як розставлено дужки, пропонуємо учням під керівництвом вчителя
знайти значення виразів на дошці (учні лише відповідають на запитання вчителя,
а вчитель записує розв’язання).
5 + (7 – 6) + 11 = 17     45 – (12 – 8) + (5 + 6) = 52

 5.  Робота в групі
 Знайдіть периметр фігури
6. Побудова  прямокутника  та знаходження  його периметра
Довжина 5см, а ширина 2см
IV. пояснення завдань домашньої роботи
закріплення вміння знаходити невідомий компонент арифметичної дії додавання або віднімання. 7
V. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
Які нові знання ви здобули на уроці?
 Як ви розумієте периметр фігури?
 Як обчислити периметр фігури?

Чи задоволені ви своєю роботою?

Немає коментарів:

Дописати коментар